POLIKLINIKINIAME SKYRIUJE DIRBA NAUJAS SPECIALISTAS

2020 09 09

     Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre į gydytojų komandą įsijungė medicinos gydytojas Julius Urnikis. Gydytojas Telšiuose praleido didžiąją dalį savo gyvenimo, baigė Telšių Žemaitės gimnaziją. Baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą Julius pasirinko pirmąją darbovietę – Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą. J. Urnikui patinka Telšiai, nes jo manymu miestas gražus nei per mažas, nei per didelis. Čia galima gyventi pagal Slow living filosofiją. Kai pradedi skirti didesnį dėmesį savo gyvenimui, jis savaime sulėtėja. Studijų metu gydytojas vertino galimybę susitikti su dėstytojais, kurie stengėsi pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi, rekomenduodavo ar pacituodavo grožinę literatūrą, skatino susimąstyti, pažvelgti į tai, ką darome iš šono, pagalvotume labiau kritiškai ir keliais aspektais, vietoj aklo sekimo teorija ir autoritetais. Praktikos metu jam teko atlikti praktiką Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, tuomet jam įstaiga paliko labai gerą įspūdį: ,,Buvo labai malonu, kai tave moko žmonės, kurie gydė vaikystėje. Viskas savaime atrodo sava." Juliui gydytojas – tai žmogus, kuris nuolat ieško kompromiso tarp teorijos ir praktikos, tarp savęs ir paciento, ir tarp savęs ir poliklinikos administracijos. Gydytojas vertina drąsa ir mano, kad ,,Bijojimas gilina visas problemas, kol galiausia susidaro tokia situacija, kai niekas nebežino nuo ko pradėti jas spręsti“, todėl siekia drąsiai ir apgalvotai priimti sprendimus. Jo nuomone - svarbiausia abipusė pagarba tarp mediko ir paciento.  Svarbu padėti suprasti pacientui, kad jis atsakingas už savo sveikatą ir netrukdyti jam stengtis dėl savęs, o padėti jam priimti teisingus sprendimus. Teikiant sveikatos priežiūros paslaugas Julius siekia dirbti komandoje, vertinti kitų specialistų nuomonę, elgtis profesionaliai, korektiškai ir  kompetentingai. Gydytojo tikslas įmonėje  - palaikyti iniciatyvas ir idėjas, kurios gerina poliklinikos darbą ir darbinę atmosferą, ir pačiam būti to dalis. Darbe vertina  tvarką, aiškumą ir logiką.
Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro komandą džiugina gydytojo Juliaus pasirinkimas, nes įstaigoje pagausėjus pacientų skaičiui reikalingi ir nauji gydytojai.  Medicinos gydytojas Centre  savarankiškai vykdys pirminę medicinos praktiką ir  teiks profilaktinio patikrinimo paslaugas.
 
Direktorė Laima Jurytė – Zakarauskienė: ,,Mūsų įstaigoje kiekvienas darbuotojas – vertybė, o kiekvienas pacientas vertas gauti kuo kokybiškesnes paslaugas. Atsinaujinantis medikų kolektyvas stiprina mūsų įstaigos bendruomenę ir užtikrina paslaugų pasiekiamumą pacientams“