SVARBI INFORMACIJA

2020 10 21

Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras informuoja, kad šių metų 19 dieną nustatytas besimptomis COVID – 19 ligos atvejis įstaigoje dirbančiam medikui. Dėl šios priežasties dalis gydytojų ir kitų specialistų yra saviizoliacijoje ir dirba nuotoliniu būdu.  Atvejis įstaigoje buvo nustatytas operatyviai ir visi asmenys turėję kontaktą informuoti ir izoliuoti nedelsiant. Asmuo susirgęs COVID – 19 liga buvo įstaigoje tik vieną dieną, užsikrėtė atostogų metu.
Dėl informacijos apie Jūsų  šeimos gydytojo darbo laiką ir galimybę  gauti paslaugą galite sužinoti registratūroje arba įstaigos internetinėje svetainėje: https://www.tpoliklinika.lt/. Papildomai sudaroma galimybė skambinti į įstaiga mobiliu telefono numeriu +370 61523033 dėl informacijos bei registracijos. Taip pat informuojame, kad laikinai nevykdome profilaktinių sveikatos patikrinimų. 
Linkime išlikti sveikais,
Su pagarba direktorė Laima Jurytė-Zakarauskienė

 INFORMACIJA GYVENTOJAMS.  Daugėjant COVID – 19 atvejų rajone svarbu žinoti

Sąlytį turėjęs asmuo – bet kuris asmuo, turėjęs sąlytį su patvirtintu COVID-19 atveju laikotarpiu, kada COVID-19 atvejis galėjo būti užkrečiamas, t.y. 72 val iki simptomų atsiradimo pradžios ir 14 dienų po simptomų atsiradimo pradžios. Jei atvejis besimptomis, tuomet sąlytį turėjusiu asmeniu laikomi asmenys, turėję sąlytį su patvirtintu COVID-19 atveju 72 val. iki tepinėlio, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo. Užsikrėtimo COVID-19 rizika priklauso nuo sąlyčio su patvirtintu COVID-19 atveju pobūdžio, į kurį atsižvelgiant organizuojamos skirtingos tokio asmens stebėjimo/valdymo taktikos.
Jei Jūs manote, kad galėjote turėti sąlyti su COVID – 19 atveju ir su Jumis nesusisiekė visuomenės sveikatos centro specialistai, nedelsiant kreipkitės dėl galimybės išsitirti. Dėl tyrimo COVID – 19 ligai nustatyti  informacijos galite skambinti šiuo tel. Nr. +370 61122138.
COVID – 19 liga kelia visuomenėje stresą ir baimę, todėl svarbu suprasti, kad tarpusavio supratimas ir palaikymas gali padėti visiems išlikti ramiems ir atsakingiems siekiant užkirsti kelią plisti ligai, o sergantiems išgyti.