Informacija pacientams apie ambulatorines slaugos paslaugas namuose

2021 11 05

Šiomis paslaugomis siekiama užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinti paciento savirūpą ir gerinti jo gyvenimo kokybę. Teikdami slaugos namuose paslaugą, slaugytojai gali atlikti šias veiklas: suleisti vaistus į raumenis arba prijungus lašinę, paimti kraujo ir/ar šlapimo mėginius laboratoriniams tyrimams, padaryti elektrokardiogramą, prižiūrėti žaizdas, pragulas ir pritaikyti jų profilaktikos priemones, prižiūrėti dirbtines kūno angas (stomas), padėti atlikti mankštos pratimus ir kt. Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia slaugytojai, turintys bendrosios slaugos praktikos licencijas, slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutai.
      Sulaukiame daug nuoširdžių atsiliepimų apie ambulatorinės slaugos paslaugų namuose skyriaus darbuotojas:
"Slaugytoja Rima labai sąžininga ir pastebi ligonio sveikatos pakitimus“ (Antanas).
„Su pacientu Angelė bendrauja drąsiai, visada atsižvelgia į jo pageidavimus ir pasiūlymus. Taip pat paklausia, pasitaria, jeigu reikia imtis tam tikrų veiksmų netikėtose situacijose. Angelė darbus atlieka laiku ir kokybiškai“ (Birutė).
„Mums teko susidurti su sudėtinga padėtimi po sunkios ligos - insulto. Mes esame dėkingi kineziterapeutei Marijai už rūpestingumą ir žmogiškumą. Svarbiausia, kad ji puikiai supranta ligonio būklę, tinkamai atlieka savo darbą. Esame jai dėkingi ir tikimės, kad dar ne vienam ji savo švelnumu ir profesionalumu padės" (Regina).
 "Dėkoju Jums, Gražina, už tėvelių priežiūrą ir slaugą. Žaviuosi Jūsų nuoširdžiu ir šiltu bendravimu su vyresnio amžiaus žmonėmis" (Jurgita).
    Mus labai džiugina tokie atsiliepimai. Labai džiaugiamės, kad slaugytojų paslaugos yra reikalingos ir vertinamos. Pats maloniausias atlygis už nelengvą darbą - nuoširdūs žodžiai ir šypsenos. Žinojimas, kad esi laukiamas, kad gali padėti išspręsti problemas, palengvinti kančias yra pats stipriausias motyvas dirbti.
     Gera naujiena!  Nuo lapkričio 1 dienos prie ambulatorinės slaugos paslaugų namuose skyriaus prisijungs bendruomenės medicinos punktai - Baltininkų, Buožėnų, Degaičių, Eigirdžių, Gadūnavo, Gedrimų, Kaunatavo, Lauko Sodos, Lieplaukės, Mitkaičių, Nerimdaičių, Ubiškės, Vembūtų.
    Tikimės, kad bendros pastangos duos gerų rezultatų, ir dar didesnis skaičius asmenų sulauks slaugos paslaugų savo namuose.