Prevencinės programos

VšĮ "Telšių r. pirminės sveikatos priežiūros centras" vykdo šias prevencines programas. Išsamesnė informacija pateikiama lentelėje ir galerijoje, taip pat dėl  informacijos apie programas galite kreiptis į savo šeimos gydytoją ar koordinatorių 5 kab. (el. paštas: [email protected]; tel.nr. 8 65605674).

Patvirtintas direktoriaus 2022 m. kovo 21 d. įsakymas Nr. V-75 ,,DĖL VŠĮ TELŠIŲ RAJONO PIRMINĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRE VYKDOMŲ PREVENCINIŲ PROGRAMŲ INFORMAVIMO PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO''

Prevencinė programa  

Vykdymo pradžia 

Programa skirta 

Programos priemonės  

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, finansavimo programa

2004 m. liepos mėn.

Moterims nuo 25 iki 34 metų(imtinai citologinis tepinėlis)

Moterims nuo 35 iki 59 metų ( imtinai AR ŽPV paėmimas)

Kartą per 3 metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus jo rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

Kartą per 5 metus atliekamas gimdos kaklelio medžiagos paėmimas AR ŽPV ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio tyrimui atlikti (kai AR ŽPV rezultatas teigiamas) bei rezultatų įvertinimo paslauga.

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa

2005 m. spalio mėn.

Moterims nuo 50 iki 69 metų imtinai

Kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas. Gavus šeimos gydytojo siuntimą atlikti mamografinį tyrimą, galima iš anksto užsiregistruoti (atvykus arba telefonu) mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa

2009 m. liepos mėn.

50–74 metų amžiaus asmenims

ATMINTINĖ kaip pasiruošti slapto kraujavimo testui ir jo surinkimas

Kartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, prireikus, biopsija yra būdai objektyviai patvirtinti storosios žarnos vėžio diagnozę.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa

2006 m. sausio mėn.

Vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu

ATMINTINĖ kaip tinkamai pasiruošti kraujo tyrimui

Periodiškai atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

Asmenų, priskirtinų  širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programa

2005 m. gruodžio mėn.

Vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų

ATMINTINĖ kaip tinkamai pasiruošti kraujo tyrimui

Kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, jis siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad vieną kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.

Svarbu: programos yra skirtos nustatyto amžiaus asmenims. Tačiau gydančio gydytojo sprendimu, jei tam yra medicininių priežasčių, visi reikalingi tyrimai atliekami ir skiriamas gydymas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis, papildomai pacientui mokėti nereikia.

Pristatome vaizdo klipus savižudybių prevencijos tema

Siekiant paneigti įsisenėjusius mitus apie savižudybę, VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro pacientams pristatome vaizdo klipus, kuriuose jautriai dalijamasi tikromis gyvenimo istorijomis ir specialistų įžvalgomis. Tai Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su Higienos instituto Psichikos sveikatos centru vykdomos visuomenės švietimo kampanijos savižudybių prevencijos tema tąsa.
Turėdami klaidingus įsitikinimus apie savižudybės reiškinį, žmonės nepriima kito žmogaus problemų, blogos savijautos ar net rodomų savižudybės ženklų rimtai. Nežinojimas, kaip kalbėtis šia tema ar baimė užduoti klausimą apie suicidines mintis dažnai sustabdo imtis pagalbos veiksmų. Dėl šios priežasties mitus paneigianti informacija laikoma itin reikšminga kiekvienam visuomenės nariui.
 
                                                                             

Teritorinių ligonių kasų informaciniai filmukai

      

Paskutinį kartą redaguota: 2022-12-02 12:36