MIELI ĮSTAIGOS MAŽIEJI PACIENTAI

2022 09 07

Nauja įranga – džiaugsmas vaikams ir specialistams

 

     Dirbant su raidos sutrikimų turinčiais vaikais, o ypač mažo amžiaus vaikais, dažnai netinka vien teorija ar mus įprastos lavinamosios užduotys. Reikia daug fantazijos ir pastangų ne tik sudominant vaikus, bet ir išlaikant jų dėmesį, tuo pačiu stengiantis lavinti sritis, kuriose jie turi daugiausiai sunkumų.
     Prieš metus Telšių PSPC vaikų ankstyvosios reabilitacijos centrą pasiekė per Danijos „Lego“ gamyklos rengiamą projektą laimėta nauja įranga – interaktyvios grindys. Ši inovatyvi priemonė yra didžiulė pagalba lavinant pažintinius įgūdžius, kalbinę raišką, kūrybinį, meninį-estetinį mąstymą, socialinius ir komunikacinius įgūdžius, fizinius gebėjimus. Darbas vaikams paverčiamas smagiu žaidimu, vaikai daug mieliau atlieka spalvingas, interaktyvias užduotis, kurių metu ir yra pasiekiami reabilitacijoje užsibrėžti tikslai. Priemonę galima taikyti daugeliu būdų, pavyzdžiui, labai aktyviems vaikams padėti susikaupti, nusiraminti, o ramesnius „suaktyvinti“. Ją naudojant, atsirado galimybė keliems specialistams kartu dirbti su vienu vaiku ir netgi daryti grupinius užsiėmimus, taip suteikiant kompleksinę pagalbą ir išgaunant geriausius įmanomus rezultatus.
      Taip pat, visai nesenai naujos įrangos arsenalą papildė dvi reabilitacines kėdės vaikams. Dėl savo struktūros jos gali būti pastatytos vertikalioje, sėdimoje, gulimoje ir tarpinėje pozicijoje. O tai leidžia specialistams lengviau prieiti prie vaiko, struktūruoti veiklą, pagerina užsiėmimų kokybę. Daugiafunkciškumas ir modulinė struktūra leidžia prisitaikyti prie individualaus vaiko dydžio ir fizinio pajėgumo bei individualių gydymo reikalavimų.