Centras įsigijo naują medicininę įrangą

2020 08 26

Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras įsigijo naują medicininę įrangą: defibriliatorių. Įranga įsigyta įgyvendinant projektą ,,Pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas Telšių rajone“.
Defibriliacija
Defibriliacijos metu išskiriamas elektros impulsas, kuris nutraukia širdies ritmo sutrikimą, sukėlusį klinikinę mirtį, ir taip atnaujina normalų širdies darbą. Automatinis išorinis defibriliatorius (AID) - kompiuterizuotas defibriliatorius, sugebantis nustatyti žmogaus širdies veiklą ir, jei reikia, skirią elektrinį impulsą, kuris atstato normalų širdies darbą.  Šis aparatas žodinėmis komandomis nurodo gaivinimo seką. Belieka tik klausyti ir vykdyti jo komandas.
Defibriliacija - efektyviausias būdas koreguoti klinikinės mirties metu atnaujina skilvelių virpejimą. Šalyse, kuriose pavyko pasiekti, kad defibriliacija būtų atlikta per pirmąsias 3min. nuo klinikinės mirties pradžios, išgyvenamumas padidėjo iki 75%.
Siekiame, kad skubi pagalba pacientui būtu suteikta, kaip įmanoma greitai, todėl defibriliatoriaus stovas yra įrengtas lengvai pasiekiamoje, matomoje vietoje.