Projektas "NORĖKIME GYVENTI SVEIKIAU"

2019 11 21

VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras vykdo projektą „NORĖKIME GYVENTI SVEIKIAU“, kurį finansuoja Telšių rajono savivaldybė.
Projekto tikslas - ugdyti darbingo amžiaus žmonių sąmoningumą ir sveikatos raštingumą apie galimas prevencines priemones, siekiant išvengti susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, bendradarbiaujant ir keičiantis patirtimi bei gerąja praktika su VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro medikais.
Pirmojo projekto etapo metu įvyko apvaliojo stalo diskusija ,,TURIME TEISĘ GYVENTI SVEIKAI“. Apvaliojo stalo diskusijoje dalyvavo Telšių rajono savivaldybės atstovai, Tryškių, Nevarėnų ir Žarėnų seniūnijų darbuotojai, sveikatos institucijų ir žiniasklaidos atstovai. Diskutuota apie lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją ir galimybes vienytis, sprendžiant aktualias sveikatos prevencijos problemas.
Projekto antrasis etapas buvo vykdomas Tryškių, Žarėnų ir Nevarėnų seniūnijose. Šeimos gydytojos skaitė paskaitas temomis „Mano širdis – mano rankose“, „Pabandykime kartu pasakyti cukriniam diabetui NE“. Medicinos psichologė skaitė paskaitą tema „Emocijų įtaka sveikai gyvensenai“. Kineziterapeutė vedė praktinius užsiėmimus tema „Judėjimas sveikatos šaltinis“. Koordinatorė pristatė prevencines programas. Po paskaitų ir užsiėmimų vyko klausimų ir atsakymų sesija. Susirinkę dalyviai noriai dalyvavo diskusijose, uždavė jiems rūpimus klausimus sveikatos tema.     
Trečiasis projekto etapas, tai praktinis diskusijų ir paskaitų ciklo metu gautų žinių įgyvendinimas. VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro salėje bus organizuojama viktorina - apklausa ,,KĄ AŠ JAU PADARIAU DĖL SAVO SVEIKATOS?".
Projekto organizatoriai dėkoja Telšių rajono savivaldybei už finansinę paramą ir projekto dalyviams.